Szerző Téma: Sharp T-con megmentése  (Megtekintve 1132 alkalommal)

istvan5555

• Adminisztrátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
    • http://www.pocsistvan.hu
Sharp T-con megmentése
« Dátum: 2015. Szeptember 30. - 13:43:23 »
   Hi,

"LC46DH77E Sharp lomhoz keresek CPWBX4023TP T-con-t" írtam az elektrONline-n. Nem sokan ígértek, ezért a megtalált rossz alkatrészeket, 8541NV(BD8541) és a 200WNA1(PQ200WNA1) ic-ket  próbáltam beszerezni, ám sikertekenül. A PQ200 még lett volna horror áron, de a másik nem. Ebay-ről 1-2 hónap alatt esetleg...

A probléma adott. Van egy PQ200** típusú stabilizátor, a kimenőfeszültsége a referenciaosztóból kiszámolva 7,9V, valamint egy kapcsolóüzemű buffer, amely a gamma ic egyik kimenetére akasztva adja az egyik referenciafeszültséget nagy árammal. Minden fiókban akad néhány beállítható kapcsolóüzemű tápegység. Ezekből kettőt beszerelve a T-con fedelére és értelemszerűen beállítva és bekötve megoldódott a probléma.

A felső képen jól látszik, hogy az öt bufferből egy hiányzik, a helyére két vezetéket kötöttem be. Az egyik a panel "B" oldaláról levett stabilizátor helyett 7,9V ra beállított tápegységre van kötve(a hosszabbik vezeték), a rövidebb vezetékkel a gamma ic ide csatlakozó 6,55V-os feszültségére állított tápegységet kötöttem be. Az jobb oldali tápegység a 12V-os csatlakozóra a jobb oldali vezetékpárossal lett bekötve.

Itt is látszik, teljesen felesleges a esztelen miniatürizálás. A két beépített tápegység azért a maga kb két nagyságrenddel nagyobb méretével túlzás lenne, de ha az ic-k mérete kb kétszeres lett volna, nem következik be ez a hiba. Ráadásul azért sem értem az esztelen méretcsökkentést, mert a készülék hátlap alatti terében akkora hely van, hogy akár még lakodalmat is lehetne ott tartani.

István

« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 30. - 20:38:25 írta istvan5555 »