Szerző Téma: 2SB1560, 2SD2390 darlington???  (Megtekintve 1529 alkalommal)

istvan5555

• Adminisztrátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
    • http://www.pocsistvan.hu
2SB1560, 2SD2390 darlington???
« Dátum: 2014. Július 03. - 11:23:44 »
   Hi,

Ismét egy levél a forgalmazónak...

Tisztelt S*** kft!

Tudom, szemétre(félvezető...) nincs garancia, DE!

2014. 05. 02.  sz.szám: 6405412    Szerepel rajta többek között 1 db 2SD2390 és 1 db 2SB1560 DARLINGTON(a katalógus szerint) tranzisztor. Beépítve, annak ellenére, hogy minden környező alkatrész rendben volt, azonnal zárlatos lett mindkettő!

2014. 05. 21.-én sz.szám 6407572  ismét jött 1-1 db az említett "darlingtonokból". Ám beépítve most a két bázist "összehúztam" egy általánosan alkalmazott nyugalmi áram beállítására szolgáló kis áramkörrel. És jött a döbbenet: NEM DARLINGTON VAN A DARLINGTONNAK ELADOTT TRANZISZTORTOKOKBAN!  Egy szakember ezt megérti, a normál tranzisztor nyitófeszültsége 0,6-0,7Volt, a darlingtoné 1,2-1,4Volt! Így azonnal érthető lett, miért "szállt el" az említett pótlás nélkül a két nem túl olcsó lom.

A munka után hátradőlés, "nagykaszálás" következett. Ám az öröm nem tartott sokáig! Ismét itt az erősítő,   leamortizálódott a meghajtó fokozat, mivel a darlington helyett beépített "ANNAKELADOTTLOM" erősítése kb a tizede a szükségesnek.

Hála a kereskedőnek, sikerült teljesen dupla mínuszba vinni a "nagykaszálást", mivel a ráfordított munka és anyag értéke már régen túlhaladta azt.

Tudom, félvezetőre nincs garancia. De ha esetleg ellenőriznék ezeket a lomokat, éz arra jutnának, amire én, elgondolkodhatnak azon, miért csökken egyre jobban a forgalom....

Pócs István